scenariusz_zajec_klub_kapitana_muzyczki.doc

(103 KB) Pobierz
Scenariusz zajęć popołudniowych przeprowadzonych

 

Scenariusz zajęć popołudniowych przeprowadzonych

w ramach Klubu ,,Przyjaciele Kapitana Muzyczki”

przez Marzenę Bielecką w dniu 29.05.08r.

 

 

Temat: Wesołe zabawy przy piosence ,,Radosny poranek”.

                         (,,Kapitan Muzyczka” nr 37)

 

Cel główny Klubu: rozwijanie aktywności plastycznej inspirowanej muzyką.

 

Cele operacyjne zajęcia: (Dzieci:)

·        potrafią słuchać muzyki, reagują na nią;

·        wykonują wybrane przez siebie elementy do wspólnego obrazu współdziałając zgodnie w zespole;

·        rozwijają sprawność manualną, ćwicząc palce podczas pracy z plasteliną;

·        czerpią radość z zabawy.

 

Pomoce: kaseta magnetofonowa, magnetofon, czasopismo ,,Kapitan  Muzyczka”, kartka papieru, chusty relaksacyjne, bańki mydlane, plastelina.

 

Formy pracy: indywidualna, zbiorowa.

Metody pracy: słowna, czynna, aktywności twórczej, relaksacyjna.

 

Przebieg:

 

1.     Rozpoczęcie zajęć hymnem.

2.     Prezentacja piosenki ,,Radosny poranek”.

3.     Rozmowa na temat piosenki.

4.     Ekspresja ruchowo-muzyczna.

Dzieci podzielone są na dwie grupy. W trakcie I zwrotki jedna grupa na dywanie to śpiące dzieci, druga trzymająca w dłoniach chusty to promyki słońca, których zadaniem jest łaskotanie śpiących dzieci. Na żywą muzykę refrenu wszyscy tańczą i cieszą się ,,rozbijając” bańki mydlane robione przez nauczycielkę. Podczas II zwrotki następuje zamiana ról.

 

5. Plastyka przy melodii piosenki:

Dzieci wykonują wspólny obraz z plasteliny pt. ,,Radosny poranek” doklejając wybrane przez siebie elementy kojarzące się im z poranną radością w okresie wiosny.

 

 

 

 

Scenariusz zajęć przeprowadzonych

w ramach Klubu ,,Przyjaciele Kapitana Muzyczki”

przez Marzenę Bielecką w dniu 29.05.08r.

 

 

Temat: Wesołe zabawy przy piosence ,,Radosny poranek”.

                         (,,Kapitan Muzyczka” nr 37)

 

Cel główny Klubu: rozwijanie aktywności plastycznej inspirowanej muzyką.

 

Cele operacyjne zajęcia: (Dzieci:)

·        potrafią słuchać muzyki, reagują na nią;

·        wykonują wybrane przez siebie elementy do wspólnego obrazu współdziałając zgodnie w zespole;

·        rozwijają sprawność manualną, ćwicząc palce podczas pracy z plasteliną;

·        czerpią radość z zabawy.

 

Pomoce: kaseta magnetofonowa, magnetofon, czasopismo ,,Kapitan  Muzyczka”, kartka papieru, chusty relaksacyjne, bańki mydlane, plastelina.

 

Formy pracy: indywidualna, zbiorowa.

Metody pracy: słowna, czynna, aktywności twórczej, relaksacyjna.

 

Przebieg:

 

1.     Rozpoczęcie zajęć hymnem.

2.     Prezentacja piosenki ,,Radosny poranek”.

3.     Rozmowa na temat piosenki.

4.     Ekspresja ruchowo-muzyczna.

Dzieci podzielone są na dwie grupy. W trakcie I zwrotki jedna grupa na dywanie to śpiące dzieci, druga trzymająca w dłoniach chusty to promyki słońca, których zadaniem jest łaskotanie śpiących dzieci. Na żywą muzykę refrenu wszyscy tańczą i cieszą się ,,rozbijając” bańki mydlane robione przez nauczycielkę. Podczas II zwrotki następuje zamiana ról.

 

5. Plastyka przy melodii piosenki:

Dzieci wykonują wspólny obraz z plasteliny pt. ,,Radosny poranek” doklejając wybrane przez siebie elementy kojarzace się im z poranną radością w okresie wiosny.

 

 

 

 

 

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w ramach

Klubu ,,Przyjaciele Kapitana Muzyczki”

przez Marzenę Bielecką w dniu 15.02.08 r.

 

 

Temat: Założenie Klubu z piosenką ,,Smoczy sen”.

                         (,,Kapitan Muzyczka” nr 17)

 

Cel główny Klubu: rozwijanie aktywności plastycznej inspirowanej muzyką.

 

Cele operacyjne zajęcia: (Dzieci:)

·        poznają główny cel klubu, wiedzą że będą tworzyły dzieła plastyczne;

·        otrzymują medale zostając członkami Klubu;

·        zapraszają do członkowstwa rytmików;

·        ćwiczą sprawność posługiwania się kredką ołówkową;

·        czerpią radość z zabawy.

 

Pomoce: medale, kaseta magnetofonowa, magnetofon, kredki ołówkowe, czasopismo ,,Kapitan  Muzyczka”, kartka papieru, sylweta smoka, ogon z bibuły.

 

Formy pracy: indywidualna, zbiorowa.

Metody pracy: słowna, czynna, aktywności twórczej.

 

Przebieg:

 

1.     Rozpoczęcie zajęć tańcem z rytmikami ,,Krakowiaczek”.

2.     Założenie Klubu, rozmowa na temat jego działalności.

3.     Wręczenie dzieciom i zaproszonym gościom medali.

4.     Założenie tablicy Klubu.

5.     Rozmowa na temat piosenki ,,Smoczy sen”.

6.     Ekspresja ruchowo-muzyczna.

Dzieci stoją jedno za drugim, pierwsze z nich to głowa smoka, ostatnie z przyczepionym ogonem to smoczy ogon. W trakcie trwania piosenki głowa goni ogon. Zdobywca przechodzi na koniec i zabawa trwa nadal.

 

7. Plastyka przy melodii piosenki:

Dzieci wykonują wspólny obraz pt. ,,Smoczy sen niekoniecznie zielonego smoka” poprzez kolorowanie sylwetki smoka kredkami ołówkowymi.

 

 

 

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w ramach

Klubu ,,Przyjaciele Kapitana Muzyczki”

przez Marzenę Bielecką w dniu 05.03.08 r.

 

 

Temat: Praca techniczno-plastyczna z piosenką ,,W murowanej piwnicy”.

                         (,,Kapitan Muzyczka” nr 63)

 

Cel główny Klubu: rozwijanie aktywności plastycznej inspirowanej muzyką.

 

Cele operacyjne zajęcia: (Dzieci:)

·        poznają sposób wykonania czapy Janosika, którą sami malują;

·        ćwiczą sprawność posługiwania się pędzlem;

·        czerpią radość z tańca.

 

Pomoce: kaseta magnetofonowa, magnetofon, pędzle, farby, czasopismo ,,Kapitan  Muzyczka”, kartka papieru z bloku technicznego, zszywki, piórko, nożyczki, ciupagi.

 

Formy pracy: indywidualna, zbiorowa.

Metody pracy: słowna, czynna, aktywności twórczej.

 

Przebieg:

 

1.     Rozpoczęcie zajęć okrzykiem ,,HEJ.

2.     Prezentacja piosenki ,,W murowanej piwnicy”.

3.     Rozmowa na temat piosenki.

4.     Ekspresja ruchowo-muzyczna.

Dzieci uczą się wybranych elementów tańca góralskiego z wykorzystaniem ciupag.

 

5. Plastyka przy melodii piosenki:

Dzieci wykonują wspólną pracę techniczną pt. ,,Czapa Janosika” poprzez wycinanie szablonu po linii, malowanie go farbami, zszycie zszywkami, umocowanie pióra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w ramach

Klubu ,,Przyjaciele Kapitana Muzyczki”

przez Marzenę Bielecką w dniu 11.03.08 r.

 

 

Temat: Tworzymy tablicę Klubu.

 

Cel główny Klubu: rozwijanie aktywności plastycznej inspirowanej muzyką.

 

Cele operacyjne zajęcia: (Dzieci:)

·        dbają o wygląd tablicy, dekorują i aktualizują ją;

·        prezentują właściwą postawę członka klubu;

·        czerpią radość z pracy na rzecz klubu.

 

Pomoce: czasopismo ,,Kapitan  Muzyczka”, kartki papieru z bloku technicznego, chusta animacyjna, nożyczki, klej, kwiatki, sylwetki postaci z ,,Kapitana Muzyczki”.

 

Formy pracy: indywidualna, zbiorowa.

Metody pracy: słowna, czynna, aktywności twórczej, zadaniowa, relaksacyjna.

 

Przebieg:

 

1.     Rozpoczęcie zajęć zabawą integracyjną ,,Czy chudy, czy gruby”.

2.     Rozmowa na temat wyglądu tablicy naszego klubu.

3.     Ekspresja ruchowo-muzyczna.

Zabawa ,,Muzyczna chusta” z wykorzystaniem chusty animacyjnej                        ( KLANZA)

 

4. Plastyka przy piosenkach Kapitana Muzyczki:

Zamieszczenie  na tablicy wykonanego materiału dekoracyjnego, zdjęć, czasopism, piosenek i prac dotyczących  działalności klubu.

 

 

 

 

PRACA WIDOCZNA NA ZDJĘCIACH W PAMIĘTNIKU GRUPY.

 

 

 

 

 

 

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w ramach

Klubu ,,Przyjaciele Kapitana Muzyczki”

przez Marzenę Bielecką w...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin